Yol Hikayeleri >> 02.06.2011 – ERZURUM

Sabah saat 6:30 balık tutmak i için evden ayrılıyorum.
erz10

Aras nehrinin doğduğu yere yakin olan bu koy belki de en şanslı köylerden biriymiş zamanında. Alabalık türlerinin en güzellerinden olan kırmızı benekli alabalık bu sularda zamanında elle yakalanacak kadar bolmuş.Fakat bilinçsiz avlanma yüzünden neredeyse soyu tükenmiş durumda.
erz11

Aras nehri kar suları ve yağmur yüzünden bulanık. Bulanık suda balık tutmak çok zor.Çok geçmeden vazgeçiyorum ve eve donuyorum. Eve vardığımda kahvaltı hazır. Koy yumurtası enfes. Ailecek kahvaltı yapıyoruz. Ardından misafirler geliyor hoş geldin demeye. Köylerin en güzel yanı. Köye geldiğinizde tanıyan ya da tanımayan herkes geliyor ziyarete. Öğleden sonra trekking yapmaya karar veriyorum. Sırt çantama çay için termos ve fotoğraf makinesinin ekipmanlarını koyarak tam teçhizat koyuluyorum yola. Yaklaşık 3 saatlik bir yürüyüş yapıyorum ve fotoğraflar çekiyorum. Sonunda harikulade bir yere ulaşıyorum. Dağdan gelen kar suları minik bir şelale oluşturmuş.

erz12

Etrafta rengârenk çiçekler çeşit çeşit. Mis gibi bir koku,su ve kuş sesleri içinde termosumu çıkarıyorum ve çayımı yudumluyorum.
erz13

O esnada Erhan KUBAT arıyor.Erhan abim öz abim kadar sevdiğim harika bir insan.Biraz sohbet ediyoruz. Yine hani nerde kaldın diye tutturuyor 🙂
erz14

Geri dönüş yolunda birkaç mantar topluyorum ve eve ulaşıyorum.

facebooktwittermail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir