Yol Hikayeleri >> 07.06.2011 – ERZURUM

07.06.2011 – ERZURUM

Sabah kalkmam saat 11:00 i buluyor. Bugün gideceğimiz için hazırlıklar yapmamız gerekiyor. Öncelikle valizlerimizi toparlıyoruz. O kadar çok eşya almışız ki yanımıza toplamak baya vaktimizi alıyor. Derken saat 14:00 gibi yola çıkıyoruz. Bu sefer dağ yolunu değil de farklı bir seçenek olan çat yolunu kullanıyoruz.

007

Bu yol dağ yolundan daha kısa ama çok bozuk bir yüzeye sahip. Aynı zamanda kenarlarda yüksek uçurumlar mevcut. Yolda hiç ara vermiyoruz. Yol üzerinde Yörükler var. Küçük bir kuzu görüyorum ve durup birkaç kare alıyorum.
012

Yola devam ederken çat barajı çıkıyor karşımıza. Büyük bir baraj.
020

Birazdan ise çok şaşırtıcı bir şeyle karşılaşıyorum. Baraja dökülen derelerden birine tünel şeklinde bir kanal yapılmış. Bu kanalın göle döküldüğü noktada bir şelale oluşmuş. Şelalenin olduğu yerde balıklar yukarıya doğru saltolar atarak zıplıyorlar.
030

Bu manzaranın şokunu atlatıp birkaç balık yakalamak istiyorum. Fakat bu balıkları yakalamanın tek yolu tırıvırı kullanmak. 1 saatlik uğraşta birkaç küçük balık tutuyorum ve onları büyümeleri için geri suya bırakıyorum. Bir balık cennetinden eli boş dönmenin kırıklığında arabaya biniyor ve yoluma devam ediyorum.
059

Yol üzerinde küçük bir çocuk mantar satıyor. Duruyorum. Elindeki tüm mantarları satın alıyorum. O kadar güzel gözleri vardı ki hele o mantarların parasını aldığında gözlerindeki ışıltı. İşte o her şeye değerdi. Hiç ara vermeden yol alıyor ve sonunda Erzurum’a ulaşıyorum. Küçük yengemin ailesinin evine gidiyoruz. Orada aracın içini boşaltarak yıkamaya bırakıyorum. Geri döndüğümde yıkamacıdan güzel bir kazık yiyorum. İç-Dış yıkama 40TL alıyorlar benden. O gece abimin bacanağı Mehmet’in evinde kalıyorum. Mehmet ailesini yazın köy işlerine yardım için köye gönderiyor. Bundan dolayı şuan bekar kalıyor. Ayni zamanda geçtiğimiz günlerde gittiğim taziye Mehmet’in babası içindi. Babasını henüz kaybetmişti Mehmet. Baya bir sohbet ediyoruz. Gece saat 3 e geliyor ve. Gözlerimi kapatıyorum.

facebooktwittermail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir